Šeimininko mąstysena: Galingiausias verslo ginklas

"Man priklauso tai". Esate girdėję šį posakį. Girdėjote, kad žmonės prisiima nuosavybę, bet ką tai iš tikrųjų reiškia? Ką reiškia šeimininko mąstysena šiandieniniame verslo pasaulyje?

"Šeimininko mąstysena yra galingiausias ginklas, kokį tik gali turėti komanda ar organizacija."

Pat Summitt

Nors nuosavybė reiškia kontrolę, ji ne visada pasireiškia veiksmais. Žmonės gali tapti idėjos ar net įmonės savininkais, tačiau jei jie neturi šeimininko mąstysenos, dažnai nepasiekia norimų rezultatų. Šeimininko mąstysena gali atsirasti bet kuriame organizacijos lygmenyje, o ją skatina aistra ir įsipareigojimas.
Šeimininkai organizacijoje aiškiai suvokia atskaitomybę ir pasitikėjimo kūrimą. Jie supranta, kad prisiimti atsakomybę reiškia eiti iki galo ir užtikrinti, kad pagrindinis dėmesys būtų skiriamas kokybei. Šeimininko mąstymas tai rūpinimasis rezultatu, nepriklausomai nuo to, kokią vietą užimate organizacinėje schemoje.

"Šeimininko mąstysena reiškia, kad esu įsipareigojęs organizacijai kalbant apie rezultatus, ir kad esu įsipareigojęs veikti tais klausimais, kurie turi įtakos šiems rezultatams. Gali tekti suburti komandą, kuri padėtų man pasiekti rezultatų, tačiau galiausiai aš pats turiu būti atsakingas ir atskaitingas už savo veiksmų rezultatus." (Lisa Wilms)

Šeimininko mąstymo kultūrai kurti reikia laiko ir nuoseklumo, o vadovauti jai turi aukščiausi įmonės vadovai. Yra keletas žingsnių, kurių galite imtis, kad visoje įmonėje būtų sukurta šeimininko mąstymo kultūra. Forbes.com pateikė penkis žingsnius, kaip paskatinti šeimininko mąstyseną visuose organizacijos lygmenyse, kurie aktualūs ir šiandien.

  • Palaikykite laisvę ir atsakomybę

Suteikite darbuotojams galimybę skatinti pokyčius, diegti naujoves ir tobulinti procesus bei praktiką, kad jie galėtų kurti klientų artumą ir lojalumą.

  • Pakeiskite mąstyseną

Sutelkite dėmesį į indėlį, o ne į kontrolę, ir skatinkite darbuotojus kurti pridėtinę vertę, žinias ir inovacijas įmonėje.

  • Priimkite bendras vertybes

Skleiskite žinią, kad įmonės sėkmė priklauso nuo vertybių, kuriomis vadovaujamasi kuriant pageidaujamą darbuotojų elgseną ir veiksmus.

  • Sutelkite dėmesį į teigiamą įvertinimą

Skatinkite darbuotojus savo nuožiūra priimti sprendimus, kad išspręstų problemą arba geriau aptarnautų klientą, siekite, kad šis asmuo būtų teigiamai įvertintas.

  • Palaikykite verslų mąstymą

Skatinkite skaidrumą ir remkite orientaciją į pardavimų didinimą, išlaidų mažinimą ir alternatyvių pajamų šaltinių paiešką.

Deleguokite ir paskirstykite atsakomybę už problemų sprendimą ir sprendimų paiešką, kad kiekvienas organizacijos darbuotojas pajustų šeimininko mąstysenos galią. Be abejo, reikalaukite, kad komanda būtų atskaitinga, ir įvertinkite teigiamą elgesį, kad sustiprintumėte pastangas. Reguliariai teikite grįžtamąjį ryšį ir tikrinkite pažangą, kad pademonstruotumėte savo įsipareigojimą procesui.

"Didžiausia tobulėjimo galimybė paprastai yra susijusi su jūsų komandos įgūdžiais. Nepakankamai išnaudojami įgūdžiai yra užslėptos, tačiau didžiulės neišnaudotos sritys. Pradėkite nuo suvokimo, kad visi darbuotojai yra skirtingi ir turi skirtingą potencialą.“ (Inc.com)

Įskiepijant atsakomybę ir skatinant komandos narius įsitraukti į sistemų, procesų tobulinimą, jie jaučiasi pokyčių dalimi, o ne žiūrovais. Įsitraukimas ir nuosavybės mąstysenos diegimas organizacijose užtikrina, kad pasinaudosite įgūdžiais ir ištekliais, kurie galbūt liko neatrasti.

"Biurokratija yra konstrukcija, sukurta siekiant maksimaliai padidinti atstumą tarp sprendimų priėmėjo ir sprendimo rizikos." (Nassam Talib)

Biurokratijos mažinimas jūsų įmonėje gali būti nuosavybės mąstysenos, kuri plinta visose komandose, priežastimi. Puikus būdas pradėti yra modeliuoti elgesį, kurį norite skatinti savo komandose, todėl pradėkite nuo šių dalykų:

  • Skirkite laiko kritinei refleksijai;
  • Bendraukite nuosekliai, bet glaustai;
  • Vadovaukite aukštyn, žemyn ir visoje organizacijoje, naudodami skirtingus įgūdžius ir metodus;
  • Demonstruokite laiko valdymo įgūdžius;
  • Skirkite laiko mokytis ir tobulinti savo įgūdžius;
  • Numatykite klausimus ir kliūtis bei apsvarstykite jų sprendimo būdus;
  • Mokykitės iš nesėkmių ir klaidų. Neleiskite, kad jos stabdytų jūsų pažangą.

Lyderystės ir vadybos institutas teigia, kad "šeimininko mąstymas yra apie ryžtingumą, problemų sprendimą, delegavimą, susilaikymą nuo kaltinimų, atsakomybės prisiėmimą ir reguliarų objektyvų įvykių bei savo veiksmų apmąstymą".

Pradėkite nuo to, kad savo organizacijoje rastumėte kibirkštį, kuri nutiestų šeimininko mąstymo kūrimo įtaką jūsų įmonėje. Atpažinkite komandos narius, kurie ieško iššūkių ir prisiima papildomą atsakomybę, anksčiau nei jų paprašoma. Suraskite tuos, kurie greitai ir ryžtingai reaguoja į problemas. Pastebėkite tuos, kurie pasiekia daugiau, nei tikėtasi, ir pasisemkite iš jų aistros.

Skatinkite atsakomybę dalydamiesi ja. Svarbu ne tai, ką ar kiek turite, o tai, kiek esate pasirengę atiduoti, kad gautumėte naudos.


Gaukite kvietimą į seminarą

„6 žingsnių sistema sėkmingam verslui“