DISC vertinimai: geriausias būdas pagerinti komandinį darbą jūsų įmonėje

Bendravimas su žmonėmis darbe gali būti iššūkis. Jei norite sumažinti nesusikalbėjimą komandoje, padidinti produktyvumą ir lengviau spręsti konfliktus, svarbiausia žinoti savo komandos bendravimo stilių. Vienas iš būdų, kaip galite tai sužinoti, yra DISC profilio įvertinimas. Daugiau apie šį įrankį ir keturis unikalius asmenybių tipus sužinosite šiame straipsnyje.


Nuolat susiduriate su nesusikalbėjimu savo komandoje?


Kartais gali atrodyti, kad jūsų versle niekas niekada nesutaria. Savo komandai sakote vieną dalyką, o ji daro kitą. Arba kartais atrodo, kad tai, ką sakote, įeina į vieną ausį ir išeina pro kitą.
Nesusikalbėjimas kenkia verslui ir yra dar viena streso priežastis mūsų gyvenime. Norėdami pagerinti bendravimą su komanda, turite išmokti, KAIP su ja bendrauti.
Priešingai populiariam įsitikinimui, bendravimas nereiškia tiesiog "kalbėti".


"Bendravimą galima apibrėžti kaip prasmingos žmonių sąveikos procesą. Tai informacijos perdavimo veiksmas ir procesas, kurio metu keičiamasi prasmėmis, kad būtų pasiektas supratimas." (Wikia.org)


Veiksmingas bendravimas yra tada, kai siunčiate žinutę (tai gali būti žodžiu, vaizdu ar raštu), o kitas asmuo priima ir supranta jūsų siunčiamą žinutę. Geriausias būdas pagerinti bendravimą
suprasti elgesio stilius.

Jūsų komandą sudaro skirtingos asmenybės, įpročiai ir darbo stiliai. Tai, kaip jūs bendraujate su savo rinkodaros specialistu, nėra tas pats, kaip bendraujate su savo verslo treneriu. Komandoje rekomenduojama naudoti DISC profilio vertinimus, kad geriau suprastumėte vienas kito elgesio stilius.


DISC profilį sudaro keturi komponentai, kuriuos sukūrė psichologas daktaras Williamas Moultonas Marstonas (Dr. William Moulton Marston) kaip įrankį įvertinti elgesio stilius ir kaip jie gali paveikti asmenybę darbe bei skirtinguose karjeros lygiuose. DISC profilis ne tik padeda sustiprinti mūsų bendravimą su kitais žmonėmis, bet ir pasako daugiau apie mus pačius.
Pagal
DISC profilį galite sužinoti apie savo bendravimo stilių ir suprasti veiksnius, kurie jus motyvuoja ir kelia stresą. Taip pat daugiau galite sužinoti apie savo konfliktų sprendimo stilių ir problemų sprendimo būdus. Šia priemone naudojasi daugelis pasaulio įmonių ir institucijų.


DISC yra akronimas, reiškiantis keturis pagrindinius asmenybės profilius, aprašytus DISC modelyje: dominuojantis (dominance), įtakojantis (influence), pastovus (steadiness) ir analizuojantis (conscientiousness).


1. Dominuojantis (Dominance) 
Šiuos žmones galima vadinti nugalėtojais. Juos motyvuoja konkurencija, sėkmė ir laimėjimas. Jie yra iš tų, kurie imasi veiksmų ir nori matyti rezultatus. Tačiau šie tipai gali būti nekantrūs arba nejautrūs. Jie taip pat gali stengtis greičiau praeiti pro detales arba jų nepaaiškinti.

Žmonės, kuriems būdingas šis bruožas, bus tiesmuki ir stačiokiški, noriai imsis iššūkių.

Geriausias būdas bendrauti su šiais žmonėmis sutelkti dėmesį į rezultatų siekimą ir orientaciją į tikslą. 


2. Įtakojantis (Influence)

Kitaip dar vadinami "entuziastais", jie iš prigimties yra orientuoti į santykius ir yra įtikinami. Šie žmonės labai gerai bendradarbiauja ir bet kurioje situacijoje mato šviesesnį vaizdą. Juos skatina socialinis pripažinimas, grupinė veikla ir santykiai. Panašiai kaip Dominavimo tipas, jie mėgsta imtis veiksmų, tačiau iš prigimties labiau bendradarbiauja.
Bendraudami su šiais žmonėmis užmegzkite su jais ryšį dalydamiesi savo patirtimi ir suteikdami jiems laiko užduoti savo klausimus. Suteikite jiems laiko pasisakyti jų nepertraukdami. Sutelkite dėmesį į teigiamus dalykus, bet neužgožkite jų detalėmis.

3. Pastovus (Steadiness)

"Taikdarys" yra motyvuotas bendradarbiauti. Šiai kategorijai priskiriami asmenys elgiasi atkakliai, kartu teikdami paramą, bendradarbiaudami ir išlaikydami stabilumą. 

Jie nemėgsta, kai juos skubina ar verčia peržengti ribas, nes pasižymi ramiu elgesiu.

Kadangi šis tipas vertina santykius, bendraudami su jais būkite malonūs ir draugiški. Dalinkitės su jais savo susidomėjimu ir tuo, ko iš jų tikitės.

4. Analizuojantis (Conscientiousness) 

Šie asmenys orientuojasi į atliekamo darbo tikslumą ir kokybę, kartu akcentuodami savo kompetencijas. Galimybės įgyti žinių, parodyti savo kompetenciją ir atlikti kokybišką darbą skatina "Analitikus". Jie taip pat yra atsargūs, diplomatiški ir taktiški.

Bendraudami su šio asmenybės tipo atstovais, daugiausia dėmesio skirkite faktams ir skaičiams. Uždeganti ar emocinga kalba jų nemotyvuoja. Išlikite kantrūs, atkaklūs ir diplomatiški.

Suprasdami vienas kito elgesio tipą, ne tik sustiprinsite komandos bendravimą, bet ir padėsite spręsti konfliktus bei padidinsite produktyvumą.

Gaukite kvietimą į seminarą

„6 žingsnių sistema sėkmingam verslui“